اولین نمایشگاه ساختمان و سنگ ایران شیمکنت_قزاقستان 29-26 تیر 1402

چرا قزاقستان:

قزاقستان دارای منابع طبیعی فراوان است. صادرات عمده آن شامل محصولات کشاورزی، مواد خام، محصولات شیمیایی و کالاهای تولیدی است. خصوصی سازی صنایع دولتی در دهه 1990 انجام شد. در سال 1994 قزاقستان، ازبکستان و قرقیزستان یک اتحادیه اقتصادی تشکیل دادند که بعداً در سال 1998 تاجیکستان به آن ملحق شد، که امکان جابجایی آزاد نیروی کار و سرمایه را در میان کشورها فراهم کرد و سیاست های اقتصادی هماهنگی را ایجاد کرد. این اتحادیه به تدریج جای خود را به اتحادیه اقتصادی اوراسیا متشکل از قزاقستان، روسیه، بلاروس، ارمنستان و قرقیزستان داد.

برای ارسال انواع سنگ به قزاقستان از مسیرهای زمینی استفاده می شود. به طور معمول سهم زیادی از کالاهای صادراتی به این کشور از طریق گمرک امیرآباد صادر می شود. اما از مناطق آزاد بندرانزلی، مشهد و رفسنجان نیز برای صادرات کالا استفاده می شود. علاوه بر این، می توانید زمینه های تجاری خود را توسعه دهید تا سود حاصل از صادرات به این کشور را افزایش دهید. به عنوان مثال وارد عرصه صادرات کاشی و سرامیک به قزاقستان شوید و از این طریق با افراد بیشتری در این کشور ارتباط برقرار کنید.

علاوه بر نورسلطان که پایتخت قزاقستان است، می‌توانید سنگ‌های ساختمانی ایرانی را به شهرهای دیگری مانند آلماتی، شیمکنت و آکتائو ارسال کنید. این شهرها پرجمعیت ترین مناطق قزاقستان هستند. به همین دلیل ساخت و ساز در آنها رونق می گیرد. از طرفی توسعه شهری در این مناطق بسیار رونق دارد و نیاز به سنگ ساختمانی در همه جا احساس می شود.

سنگ تراورتن یکی از پرطرفدارترین سنگ های صادراتی ایران در بازارهای قزاقستان است. این نوع سنگ های ساختمانی از منابع مختلفی در آتشکوه، حاجی آباد، یزد، کاشان، ابیانه و آبیار استخراج می شوند. نکته مهم در اینجا این است که تمام سنگ های استخراج شده در این مناطق ویژگی های یکسانی ندارند و با یکدیگر متفاوت هستند. برای مثال سنگ تراورتن حاجی آباد دارای الگوی ابر و باد بدون موج است. اما می توان گفت عرضه تمامی این اقلام در قزاقستان برای شما مفید خواهد بود. علاوه بر این سنگ های دیگری مانند خارا، سماق، رخام، ماسه سنگ و تراش نیز در این کشور طرفداران زیادی دارند.