بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی سنگ شویتو – چین – آبان ماه 1400


چرا چین :

امروزه، شاهد قرار گرفتن چین در جایگاه دوم قدرتمندترین اقتصاد جهان هستیم. اگرچه در طول 35 سال گذشته رشد عظیمی را تجربه کرده است، کارشناسان اصطلاح جدیدی را با نام “نرمال جدید” در خصوص رشد اقتصادی این کشور به کار برده‌اند. از سال 2010 تا کنون، روند رشد اقتصادی چین به آرامی صورت گرفته است. پیش‌بینی می‌شود که اقتصاد چین تا پایان سال 2019، 6.3درصد رشد داشته باشد

رشد اقتصادی چین از سال ۲۰۱۷ کاهش یافته و در ربع سوم ۲۰۱۸ به پایین‌ترین سطح ۱۰ سال اخیر خود رسید. طی بازه یک ساله، سرعت توسعه چین از ۶.۹ درصد در سال ۲۰۱۷ به ۶.۶ درصد در سال ۲۰۱۸ رسید و در سال ۲۰۱۹ پایین‌تر هم خواهد آمد و به ۶.۳ درصد می‌رسد. در واکنش به آخرین شوک‌های اقتصادی- شامل تعرفه‌های امریکا- سیاستگذاران برنامه‌های پولی و مالی برای کمک به رشد و پایدارسازی بازارها طراحی کرده‌اند.
با این حال به نظر می‌رسد که تأثیرگذاری این اقدامات در سطح متوسطی باقی می‌ماند. همچنین رشد اعتباری به دلیل افزایش شدید بدهی‌ها و تعهد دولت به کاهش آنها حداقل در میان مدت محدود خواهد بود. از سویی دیگر، تحرکات تجاری دولت هم در حالی که تنش‌ها با امریکا شدیدتر شود، تهاجمی‌تر می‌شود.

چین بزرگترین تولیدکننده و مصرف‌کننده سنگ در دنیا است. این کشور با وجود اینکه بزرگترین واردکننده سنگ نیمه فرآوری است چهارمین صادرکننده نیز محسوب می‌شود.هند که دومین تولیدکننده و صادرکننده سنگ نیمه فرآوری شده است حدود 60 درصد محصولات خود را صادر می‌کند.

برای صادرکنندگان کوپ دنیا طی ۴ سال گذشته ، کاملا مشهود شده است که دیگر چین ان خریدار حجم بالای سنگ نیست و این به دلیل افزایش تولید حجم محصولات داخلی چین نیست .فروش بسیاری از بلوک های خریداری شده گرانیت، لایم استون  و غیره توسط خریداران چینی ، در بسیاری از موارد به میزان قابل توجهی کاهش   حدود 50 تا 80 درصدکاهش خواهد یافت . صادرکنندگان برخی از مواد عجیب و غریب از برزیل(گرانیت و کوارتز خای خاص )، برای مثال، و یا مرمر، در سال های اخیر شاهد فروش بیشتری بوده اند، اما حجم آنها در حال حاضر بسیار کوچکتر است. به سختی میتوان  تغییر بزرگی در روند چین در سال ۲۰۱۹ پیش بینی کرد. چین در  طول اوج دوره رشد  خود، تقریبا 50 درصد از تقاضای جهانی برای سنگ های طبیعی را به خود اختصاص داده است. حتی با رشد اقتصادی کندتر (اما در حال حاضر با درآمد سرانه بیشتر)، این بازار همچنان مهمترین بازار برای چند نوع سنگ و بسیاری از شرکت های معدنی  است. ممکن است ساخت و ساز جدید کمتر باشد، اما کارهای نوسازی بیشتر نیز وجود خواهد داشت و همچنان چین یک بازار بزرگ برای سنگ های تزئینی می باشد.


نام نمایشگاه: نمایشگاه سنگ شویتو – چین


تاریخ: 20-17 آبان  11-8 نوامبر 2021


محل برگزاری: Shuitou International Exhibition Center, Quanzhou,  China


متراژ: 100000 متر مربع


بازدیدکنندگان: 160000


کشورهای دارای پاویون: 11 کشور


تعداد کشورها: 20


تعداد سالن ها: 4 سالن


برگزار کننده: China Shuitou International Stone Fair

 


جهت دریافت اطلاعات بیشتر، فرم زیر را تکمیل نمایید: